+420 382 521 070; +420 602 225 218 distribuce@fischerelektronik.cz

Nové přídržné pružiny tranzistorů ve tvaru U

Je známo, že efektivní tepelný management je nezbytný pro zajištění životnosti, spolehlivosti a výkonu elektronických součástek po dobu stanovenou výrobcem. Rozhodující roli v celkové konstrukci přitom hraje mechanické upevnění součástek na díl sloužící k odvodu tepla tak, aby se dosáhlo co nejmenšího odporu prostupu tepla mezi daným párem kontaktních součástek.

Způsob, jakým jsou polovodiče připevněny, zákazníci oceňují jako faktor snížení nákladů v mnoha aplikacích. Proto musí být umožněno součásti rychle a snadno upevnit bez zanedbání aspektů mechanické bezpečnosti a tepelného kontaktu. Kromě klasické montáže součástek pomocí různých šroubových nebo lepených spojů poskytují takzvané přídržné, přítlačné pružiny tranzistorů od Fischer Elektronik velmi dobrý způsob připevnění tranzistorů k chladiči nebo přímo na chladič. Již tak rozsáhlý sortiment tranzistorových přídržných pružin je rozšířen o nové geometrie pružin ve tvaru U.

Nově celkem šest různých přídržných pružin je vyrobeno z pružinové oceli odolné proti korozi. Položky s katalogovým označením THFA 5 až 10 jsou svým tvarem a rozměry přizpůsobeny různým typům tranzistorů, jako jsou TO 218, TO 220, TO 247 a TO 3 P. Geometrie pružiny se skládá z rovné plochy, která funguje jako kontaktní plocha tranzistoru, zatímco protější křivka vyvíjí kontaktní tlak na součástku pomocí pružinového efektu a bezpečně a spolehlivě ji zajišťuje. Přídržné pružiny tranzistorů obsahují podle provedení aretační bod pro příslušný tranzistor nebo speciální aretační geometrii, pomocí které lze pružinu upevnit přímo v drážce. na desce plošných spojů Existuje také možnost montáže tranzistorů na vnější žebro chladiče.

U mnoha lisovaných chladičů jako jsou hřebenové profily jsou vnější chladicí žebra silnější, z hlediska tloušťky materiálu, což znamená, že tranzistory jsou umístěny na obrysu žebra zvenčí a bezpečně a rychle upevněny nasunutím na přídržné pružiny THFA. Kromě základy chladiče nabízejí vnější chladicí žebra ve spojení s přídržnými pružinami tranzistoru ve tvaru U další montážní plochu součástí.


Kontaktujte nás, pro další informace a dotazy jsou vám k dispozici odborníci firmy Fischer Elektronik: www.fischerelektronik.cz

E-mail a WWW

distribuce@fischerelektronik.cz
www.fischerelektronik.cz

Telefon

Tel.: +420 382 521 070
Fax: +420 382 521 025

Adresa

Bydlinského 2964
390 02 Tábor

Získejte více informací

3 + 2 =