+420 382 521 070; +420 602 225 218 distribuce@fischerelektronik.cz

Z hlediska tepelné techniky optimální ventilátorové agregáty s dutými žebry

Neustálé zvyšování hustoty výkonu v elektronice a výkonové elektronice vyžaduje použití účinných metod chlazení, zaručující životnost součástek stanovenou výrobcem. Opravdu velké tepelné ztrátové výkony, např. u měničů nebo rozváděčů jsou často řádově několik kilowattů a jsou efektivně chlazeny pomocí vysoce výkonných ventilátorových agregátů. Za tímto účelem rozšiřuje společnost Fischer Elektronik GmbH & Co. KG své rozsáhlé portfolio těchto výkonných ventilátorových agregátů o dvě další verze s katalogovým označením LA 34 v rozměrech 80 x 83 mm a LA 35 v rozměrech (š x v) 160 x 83 mm. Jak je obvyklé u vysoce výkonných ventilátorových agregátů, nové verze jsou k dispozici s předkomorou pro generování laminárního proudění vzduchu- katalogové označení LAV 34 a LAV 35.

U nových jednotek tvoří základ lisovaný aluminiový profil ve tvaru U se speciální geometrií lisování, do něhož jsou vtlačovaná dutá aluminiová žebra lisována pomocí speciálních přípravků a nástrojů, tvarově a tepelně optimalizovaným způsobem. 14 mm silná základová deska na jedné straně zajišťuje dobré šíření tepla uvnitř tělesa, ale také slouží jako montážní plocha pro chlazení elektronických součástí. Vysoce výkonné motory ventilátorů s rozměry 80×80 mm a s objemovým průtokem 222 m³ / h jsou přizpůsobeny z hlediska výkonů konkrétně s přihlédnutím na strukturu a geometrii povrchů pro výměnu tepla v jednotce, jsou proto velmi účinné. V závislosti na konkrétním aplikačním prostředí zákazníka jsou motory axiálních ventilátorů k dispozici ve verzích 12, 24 a 48 voltů. Další přidanou hodnotou uvedených výkonových ventilátorových jednotek je použití nástrojů nových technologii , popřípadě konceptů lisování ,ale také lisování samotných dutých žeber.

Vyrobená dutá žebra mají velmi tenké stěny a také geometrie lisování základního profilu byla vyvinuta s bližším odstupem mezi sebou. To zvyšuje počet žeber, konkrétně o dvě žebra, ve srovnání s běžnými variantami stejných rozměrů, přičemž celkový počet žeber se zvyšuje z pěti na sedm pro stejný prostor umístění v komoře. Z tohoto důvodu existuje také větší plocha pro odvádění tepla, takže je dosaženo zlepšení účinnosti v oblasti tepelného výkonu. Díky novému designu a konstrukci se také ušetří hmotnost ve srovnání s jinými konstrukcemi ve stejných geometrických rozměrech, přesněji přibližně 1,2 kg na metr pro typ LA 34 a 2,1 kg na metr pro typ LA 35.

Dodatečné mechanické CNC zpracování, modifikace nebo speciální provedení a povrchy budou realizovány podle specifických zadání zákazníka.


Kontaktujte nás, pro další informace a dotazy jsou vám k dispozici odborníci firmy Fischer Elektronik: www.fischerelektronik.cz

E-mail a WWW

distribuce@fischerelektronik.cz
www.fischerelektronik.cz

Telefon

Tel.: +420 382 521 070
Fax: +420 382 521 025

Adresa

Bydlinského 2964
390 02 Tábor

Získejte více informací

7 + 15 =