Základem konstrukce skříňky je uzavřený tubusový profil, nabízející četné výhody oproti skříňkám tvořených ohýbanými plechovými díly nebo otevřenými lisovanými profily.

Příkladem využití jsou např. robustní konstrukce pro průmyslové použití v náročném prostředí s jednoduchou montáží elektronických komponentů pomocí drážek integrovaných na vnitřní straně profilů.

Další výhodou jsou dobré stínicí vlastnosti EMC a v neposlední řadě také možnost ochránit tubus s minimálním úsilím před negativními vnějšími vlivy, jako je vlhkost, špína a prach.

Za tímto účelem firma Fischer Elektronik rozšířila svůj rozsáhlý výrobní program skříní o další variantu speciální tubusových skříněk .

Nové univerzální skříňky typu UTG jsou navrženy pro instalaci 100 mm širokých standardních „Euro“ karet a také nestandardních desek tištěných spojů o šířce 50 a 67 mm.

Skříňky UTG jsou standardně k dispozici ve třech variantách velikosti, pěti délkách (75, 100, 150, 160, 200 mm) a ve třech různých povrchových úpravách (SA, MS, LP). Pro výrobu zákaznických prototypů a jednorázových vyhotovení, jsou také nabízeny profily skříněk v délce 1000 mm.

Provedení odpovídající standardům EMC umožňuje použití elektricky vodivých, transparentně pasivovaných povrchů varianty LP.

Souběžně se standardním provedením je možno skříňku mechanicky zpracovat podle požadavků zákazníka, povrchově upravit a opatřit potisky. Skříňky UTG jsou dodávány jako stavebnice v rozloženém stavu včetně deklů a montážního materiálu.

Neváhejte nás kontaktovat, pro další informace a dotazy jsou k dispozici odborníci výroby fa. Fischer Elektronik.