+420 382 521 070; +420 602 225 218 distribuce@fischerelektronik.cz

Efektivní odvod tepla od součástek na desce plošných spojů (FLKU 10)

Elektronické součásti, které jsou instalovány přímo na desce plošných spojů, vyžadují přizpůsobené řízení teploty v závislosti na velikosti součásti a ztrátovém výkonu, který má být odveden. Vyšší výkonové ztráty elektronických součástek znamenají také větší namáhání a zatížení, které může v příslušné aplikaci vést přímo ke snížení životnosti součástek nebo dokonce k funkčním poruchám celého systému.

Vedle konceptů inteligentních obvodů s rozumným výběrem součástek má zásadní význam i efektivní koncept chlazení pro desky plošných spoji. Fischer Elektronik GmbH & Co. KG nyní nabízí nově vyvinutý kapalinový chladič pro desky plošných spojů, zejména pro odvod tepla větších ztrátových energií od elektronických součástek. Článek FLKU 10 byl navržen a koncipován pro chlazení nejběžnějších výkonových polovodičů v TO pouzdrech a mnoha dalších, například TO 220, TO 218, TO 247, TO 248, zbytkové typy SIP Multiwatt a bezotvorové MAX.

Nový typ kapalinového chladiče FLKU 10 je vyroben pomocí z 3D tiskárny z nerezové austenitické oceli (V4A) obsahuje vždy jeden oddělený chladicí okruh na každé straně sestavy. Montážní povrchy pro polovodiče jsou jemně broušené s velmi dobrou rovinností a nízkou drsností povrchu ,zaručují nejnižší možný odpor přenosu tepla mezi chlazenou součástí a kapalinovým chladičem. Díky použitému materiálu lze chladicí médium -vodu použít s maximálním provozním tlakem 3 bar bez jakýchkoli inhibitorů ochrany proti korozi.

Okruhu jsou optimálně navrženy a vyvinuty z hlediska tepla a průtoku pomocí umělé inteligence (AI). Proces aditivní výroby umožňuje velmi kompaktní design chladiče a rozptyl velkého množství tepla s malými nároky na prostor. Bezpečná montáž polovodičů a jejich upevnění na kapalinovém chladiči k se provádí pomocí tkz. zajišťovacími přídržnými pružinami z nerezavějící oceli ze série THFU, které lze přímo zacvaknout do drážky integrované v chladiči. Jakmile je pružina zajištěna na svém místě neposouvá se a nelze ji ztratit, fixuje příslušný tranzistor na montážní ploše pod vysokým tlakem. Zajišťovací pružiny tranzistoru nelze posunout v podélném směru a jejích vypadnutí v příčném směru není možné.

V nabídce jsou odpovídající kapalinová čerpadla, hadicové systémy a další materiály s vysokou tepelnou odolností, varianty s pájením pro přímou montáž na desku plošných spojů a rovněž geometrické úpravy podle daných, instalačních podmínek a poptávky zákazníka.

Kromě mechanického zpracování patří mezi klíčové přednosti společnosti Fischer Elektronik také možnost různých dalších povrchových úprav, např. černý elox nebo elektricky vodivé transparentně pasivované povrchy a také další mechanické zpracování, jako jsou předpisy vrtání a rozteče a typy závitů a velikostí, K dispozici jsou zalisované drátové pružiny pro zvýšení přídržné síly, realizované podle specifikací zákazníka.


Kontaktujte nás, pro další informace a dotazy jsou vám k dispozici odborníci firmy Fischer Elektronik: www.fischerelektronik.cz

E-mail a WWW

distribuce@fischerelektronik.cz
www.fischerelektronik.cz

Telefon

Tel.: +420 382 521 070
Fax: +420 382 521 025

Adresa

Bydlinského 2964
390 02 Tábor

Získejte více informací

14 + 3 =